SİNEKLİK SİSTEMLERİ

Sineklik Sistemleri
Sineklik Sistemleri
Sineklik Sistemleri

 

Sineklikler, eviniz için en yenilikçi ve kullanımı kolay ekran sistemlerinden biridir. Sinekler ve haşereler olmadan rahatlık ve alan verimliliği sunarlar. Zarif ve fonksiyonel, mekanlarınız için estetik ve görsel faydalar sağlarken, iç mekanlarınızı yakınlardaki açık hava yaşam alanlarına sorunsuzca açmanıza olanak tanır.

SİNEKLİK ÇEŞİTLERİ

Sabit Sineklik :
Sabit Sineklik Menteşeli sinekliğin alternatifi olarak üretilmiş bir modeldir sabit sineklik. Sistem itibariyle her ikisi de aynıdır. Aradaki fark menteşeyle açılıp kapanma özelliğinin sabit sineklikte kaldırılmış olmasıdır. Ancak onun yerini bu defa tak-çıkar olarak adlandırabileceğimiz tırnak sistemi almıştır. Sabit sinekliğin en çok kullanıldığı mekanları giriş katlardaki daireler ve ofisler oluşturur. Sineklerden korunurken, kedi, köpek gibi evcil hayvanların içeri girişi de bu sayede engellenmiş olur. Bu açıdan sabit sineklikte tülün yanında amaca göre telli sistem de uygulanabilir. Sineklik modelleri içinde maliyeti en düşük ancak kullanılabilirliği en pratik olanıdır.

Sabit sinekliğin diğer modellere göre kullanımı farklıdır. Yerine göre küçük çocuklar için tehlike oluşturabilecek kapı ve pencereler için idealdir. Çocukların camdan veya balkondan sarkıp düşmesini engelleyen en basit tedbirlerden biridir. Ev ve işyerlerinin sürekli havalandırma sağlayan pencerelerinde de sabit sineklik daha yaygın biçimde uygulanmaktadır. Banyo, tuvalet pencereleri için özellikle tercih edilir. Alt ve üst kısımlardaki tırnaklar sinekliğin basitçe takılıp çıkarılmasını sağlarken, rüzgardan etkilenip düşmesini engeller. Sabit sineklik adında geçtiği gibi bulunduğu zemine adeta çivilenmiş değildir. Gerektiğinde çıkarılıp temizlenebilir. Takılıp çıkarılma kolaylığını da sistemindeki tırnaklar sağlar. Sinekleri engelleyen kısımda alüminyum tel ya da fiberglas tül seçenekleri mevcuttur. Sabit sineklik kullanım araçlarına göre de farklı modellere ayrılır. Tırnaklı ve pimli sabit sineklik en çok kullanılandır. Dış yüzeyinde panjur ve korkuluk gibi engelleyici unsurlar bulunan plastik pencerelerde az yer kaplayan pimli sabit sineklik uygulanır. Tırnaklı model ise PVC, alüminyum ya da ahşap her türlü malzemeye kolaylıkla monte edilebilir. Tırnaklı kısma tüllü çerçeve basit bir hareketle geçirilip çıkartılabilir.

Sabit sineklik, genellikle mevsimsel olarak ihtiyaç duyulan modeldir. Yaz başlangıcında takılıp kış aylarında çıkarılır. Sabit sinekliğin çıkmasının istenmediği durumlarda ise köşelerden vidalarla pencereye tutturulması yeterlidir. Doğramının dışına sinekliğin takılmasının mümkün olmadığı hallerde sabit sineklik genellikle iç tarafa monte edilir. Sistem basit biçimde şu unsurlardan oluşur: Köşe takozlarıyla çerçeve haline getirilen 4 profil ve bunların arasına gerdirilen, sinekleri engelleyici tül ya da telli örtü.

Stor Sineklik
Bir dokunuşta kapanıp açılabilen özel kilit sistemi ile sineklerden kurtulmanın pratik, dekoratif ve en etkili yoludur. Kullanılmadığında toplanarak açık görüş elde edilir. Yan ve alt raylar içinde bulunan fırça fitil sessiz bir çalışma ve mükemmel koruma sağlar. Doğrama içi ve dışı uygulamalar yapılabilir. Stor sineklikleri uzun ömürlü kullanabilmek için ürünün tülünü sadece kullanacağınız zamanlar indirmeniz önerilir. Kullanmadığınız zamanlarda ürünü toplu tutmanız uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

 • Ürünü yumuşak bir bez veya sünger ile fazla bastırmadan etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz.
 • 1. sınıf kalite yerli parçalar ile üretilmiştir.
 • Çevreci tasarımı ile sağlıklıdır.
 • Pratikliği ile kullanım kolaylığı sağlar.
 • Mevsim koşullarından etkilenmez.
 • Renk seçenekleriyle evinizin dekorasyonuna katkıda bulunur.

Menteşeli Kapı Sineklik :
Aliminyum Menteşeli Kapı Sineklik, menteşeleri sayesinde pencere gibi açılabilen pencere ve kapılara uygulanabilen sineklik modelidir. Menteşeli kapı sinekliğimiz 10 farklı renk seçeneği ile evinize, pencerenize uygun olan rengi seçebilme imkanı ile şık ve uyumludur. 2 farklı profil kalınlığı ile de ister normal kalınlık, istesenizde ince kesim tercih edebilirsiniz. Tüm pencereler için uyarlanabilen bu sistem 41-180 cm genişlik ile 21-260 cm yükseklik arasında ki tüm kapı ve pencerelerinize uygulanabilmektedir.

 • Aliminyum Menteşeli Kapı Sineklik ahşap, pvc ve metal pencere ve kapılarınıza rahatlıkla uygulanabilmektedir.
 • Kullanılan kaliteli tül ile sinekliğinizin ömrü uzundur.
 • Menteşelerinden çıkarmak kolay olduğu için istenirse kışın veya uzun zaman kullanılmayacağında raharlıkla çıkarılabilir.
 • Sistemde kullanılan profiller 1. sınıf aliminyum malzemedir ve normal kesim 40mm, ince kesim 25mm profil genişliğine sahiptir.
 • Kullanımı ve montajı son derece kolaydır. Hazır olarak gelen menteşeli sinekliği hızlı bir şekilde montajlayabilirsiniz. Ölçü alma ve Montaj nasıl yapılır ile ilgili bölümlerimize bakarak daha ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz. İstanbul Avrupa yakasında yerinde servis imkanımız da bulunmaktadır.

Sürgü Kapı Sineklik :
Kullanımının rahat ve şık görünümü sebebi için en çok rağbet gören modeller arasında gelir. Özellikle mekan dan tasarruf sağlar, dar alanlar için idealdir, kapı önüne veya yanlarını da rahat kullanırsınız. Ek olarak, bir diğer en çok tercih edilen kapı sineklikleri arasında ise sabit kapı sinekliği modeli yer alır. Takıp çıkarma gibi işlerle uğraşmak istemeyen kişilerin de en çok satın aldığı modellerden birisidir. Balkon, teras, verandalar için idealdir. Büyük sürgü kapılı teraslarda ,ayrıca yer kaplamadığı için çok küçük balkonlarda en ideal çözümdür. Mükemmel koruma sağlayan tek kanatlı ve çift kanatlı modelleri mevcuttur.

Pileli SineklikPileli Sineklik (Plise Sineklik) :
modelleri tüm kapı ve pencerelere uygulanabilir. Evinizi bir yandan haşerelerden korurken, bir yandan da manzaranın keyfini Pileli Sineklik (Plise Sineklik) ile rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Pileli sineklikler yatay sürgülü, dikey sürgülü yada çift açılım (iki kanatlı sürme) şeklinde üretilirler.

Sineklik Sistemleri

 

Sineklik sistemleri yaz aylarında ortaya çıkan böceklerden ve sineklerden korunmak amacı ile pencere ve kapılara monte edilerek kullanılan bir sistemdir. Sineklik sistemi uygulatarak ev ve ofislerinize sağlıklı ve huzurlu ortamlar yaratın. Yeni nesil sineklikler, geleneksel sinekliklere nazaran modern ve minimalist bir alternatif sunar. Zarif ve fonksiyonel, kapınıza sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Büyük girişleri koruyabilmelerine rağmen, sineklikler, manzaranızı engelleyebilecek veya daha fazla yer kaplayabilecek karmaşık eklentiler ve ağır çerçeveler olmaksızın alan verimlidir. Katlandığında, parçalar küçük ve dar olduğundan çok az yer kaplarlar.