İP PERDE

Dikey olarak yan yana dizilmiş iplerden oluşan bir dekoratif perde türüdür. Kalın, ince, pullu, fosforlu, boncuklu, simli ve desenli çeşitleri mevcuttur. Oturma odaları, çocuk odaları, yatak odası, ofis ve iş yerleri hatta mağaza vitrinlerinde sıkça dekor amaçlı kullanılan ip perde. Diğer perdelerle karşılaştırıldığında farklı görüntüsü ile merak ve hayranlık uyandıran ip perdelerin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

İP PERDE

 

İstenilen uzunlukta, genişlikte, renk ve desende üretilebiliyor olması bu perdeleri kullanmak için başlı başına bir sebep doğrusu. Özen günlerin vazgeçilmezi, evlerin yeni pırıltısı ip perdeler ve birbirinden farklı kullanım alanları. p perdelerin transparan olması özelliği ile oturma odaları ve yatak odaları gibi özel yerlerde direk perde olarak pek kullanılmıyor, genellikle perde önlerine dekoratif amaçlı takılabilmekte. Dilerseniz siz bu dekoratif ip perdeyi masa üzerinde kullanabilirsiniz.

 

Sessiz, hafif, her ortama stil dokunuşu verirler. Evler, mağazalar, ofisler ve her türlü iç ve dış ortamlar için ideal olan renkli ve zarif ip perdeler. Polyester iplik, onları yumuşak ve yıkanması kolay hale getirir. Çeşitli renk, boyut ve farklı kişiselleştirme seçenekleri arasından seçim yaparak ihtiyaçlarınız için mükemmel perdeyi yapılandırın.

İP PERDE
İP PERDE

 

İp Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Cinsi ne olursa olsun, perde alırken kaliteli ürünler sattığından emin olduğunuz, bir sorun çıktığında ulaşabileceğiniz, belli bir garanti süresi vaat eden ve perdenin kullanımı ve temizliği konusunda detaylı bilgiler veren firmaları tercih etmelisiniz. Fiyat araştırması yaparken de en ucuz alternatiflerin cazibesine kapılmaktan kaçınmalı; ihtiyaçlarınıza cevap verecek fonksiyonlara sahip, uzun süre kullanabileceğiniz, temizliğini gerektiği şekilde yapabileceğinizden emin olduğunuz perdeleri tercih etmelisiniz. Perde temizliği bazı modeller için pek kolay değildir, fakat kullanıcıların çoğu kısa zamanda alışır, temizlik işini pratik bir şekilde halletmeyi öğrenirler.

 

İp perde seçerken dikkat edilmesi gereken bir detay da perdenin boyutları, rengi ve modelinin kullanılacağı yerin görünümüne uyum sağlamasıdır. Piyasadaki ipten perde modelleri arasında modern veya klasik tarzda dekore edilmiş mekanlara yakışacak alternatifler bulabilirsiniz. Seçiminizi yaparken perdenin boğum aralıklarının geniş olmamasına ve aşağıya doğru kusursuz bir düzlükle inmesine de dikkat etmenizi tavsiye ederiz.