BRİSOLEY

Brisoley diğer adı dış cephe jaluzi olan brisoley perde, yani dış cephe perdesi dış mekana uygulanan jaluzi perde mantığında çalışan aluminyum bir malzemedir. Brisoley perde mantığı dıştan binanızı saran dış jaluzi tipinde bir perde modeli olmasıdır. Bina dışını hem koruyan hemde dekoratif açıdan güzelleştiren brisoley perde sistemlerimiz ile eskiyen dış cephelerinizede yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Özellikle güneş ışınlarının kontrolünün tam anlamıyla sağlanması gereken ortamlarda dış jaluzi olarak kullanılmalıdır. Güneş ışığını çok iyi şekilde gölgeleyerek yaşanabilir çok serin bir ortam sağlar. Karşınızdaki manzaradan mahrum kalmadan tadını çıkarırsınız.

Binaların dış cephelerinde kullanımı giderek yaygınlaşan BRİSOLEY her türlü renk ve bina yapısına uygun olarak üretilebilmektedir.

Sıcak zamanda aşırı güneş ısısı ve ışığın hangi miktarda içeri alınacağını ayarlayan bir meteryaldir. Güneş kırıcı görevi görür, ısı kazancını maksimuma çıkarır, ortam rahatlığında ve soğutma tasarrufunda etkili olur. İç mekanda ayrıca perde sistemi ihtiyacı kalmaz Dış Jaluzi sistemlerimiz aşırı güneşlenmeye, ultraviyole ışınlarına ve korozyona karşı tamamıyla dayanıklıdır. Laboratuvar ortamında testlerinden başarıyla çıkmış, Rüzgar yüküne dayanımları belirlenmiştir. Çok sayıda renk seçeneği vardır. Oldukça şık bir görüntüye sahiptir ve Zorlu ortam koşullarına ilk zamanki görünümünü muhafaza eder. Yarı açılır ya da tam açılır olarak kullanılabilir. Tam olarak kapatıldığında mutlak bir karanlık sağlar.

Brisoley

Avrupa'da 0.52 milimetre standart aluminyuma makinada form verilerek üretilen BRİSOLEY, özel olarak 1.1 mm kalınlığında ektrüzyon çekim aluminyumdan hazırlanıp 24 saat termiklenerek çelikleştirilmiş haliyle üretilir. Lamellere uygulanan 4 kademe rüzgar ve darbe mukavemet çizgisi ile extre güçlendirilmiş ve Avrupa standartı üretimin 2 katı ağırlığa ve mukavemete ulaşmıştır.

Ürünler, manuel, motor butonlu ve motorlu uzaktan kumandalı olarak uygulanabilmektedir. Uzaktan kumandalı modellerde RADYO FREKANSLI ALICI sayesinde her ürün tek tek kumanda edilebildiği gibi, kumandanın tek tuşu ile tüm perdele ristenilen yönde hareketlendirilebilmektedir. Motorlu modellerde gerekli olan 2x1.5 TTR kablo tesisi işverene aittir.

Sistem, iki yanda 20x22 mm.yan profil veya her iki yanda 3mm.PVC izoleli çelik halat gerdirme yöntemi ile çalışmaktadır.

BRİSOLEY 1.1. mm. Kalınlık, 80 mm. Genişliğinde konkav şeklinde lamellerle uygulanmakta olup, güneşe karşı son derece koruyucu özelliği sayesinde klima ihtiyacını ortadan kaldırdığı gibi, soğuk mevsimde ise % 40 ısı tasarrufu sağlarken, dışarıda güneli havanın olması durumunda sıcak havayı da içeri yansıtma özelliği taşımaktadır.

Brisoley Panjur ile kıyaslandığı zaman brisoley görüntünüzü kesmeden ısıyı dışarıda bırakarak güneş ışığını almanızı sağlar. Panjur ise aşağı yukarı yaparak ya açmanız gerekir yada kapatmanız. Kullanılan malzemeler nano uzay teknolojisi ile yapıldığı için dış hava şartlarına, güneş, nem, kir, pas ve yağa dayanıklıdır. Temizliğini hertürlü malzeme ile yapabilirsiniz. Kullanım şekli motorlu yada manivela kollu sistem olarak çalıştırabilir. Lamel genişliği 9 cm ve balık sırtı şeklindedir. Tüm brisoley perde sistemlerimizde dış hava ve ortam şartlarına maksimum dayanımlı malzemeler kullanmaktayız. Yıllarca güneş ışığı, ısı, soğuk, nem, yağmur ve kar gibi etkenlere dayanan dış cephe perdelerimiz sayesinde uzun yıllar kullanımı süren perdelere sahip olacaksınız.

Binanızın dış görünüm olarak bütünlüğünü koruyan, yıllar boyu dayanım garantili brisoley dış jaluzi sistemlerimiz için bizimle iletişime geçiniz. Kaliteyi uygun fiyata almak için Mekanizmalı Perde Sistemleri olarak her zaman yanınızdayız. Sürekli teknik destek ve sizden gelen isteklere anında cevap veren ekibimizle dış cephe perde sistemlerinde uygulama ve tedarik açısından memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.