HASTANE YATAK AYIRICI PERDE

Hastaneye özel şık görünüm katan, gerektiğinde tam mahremiyet sağlayan kayar kübik perde ray sistemi için kaliyeli ve antibakteriyel perde üretmekteyiz. Sürgülü Kabin perde ray sistemi, koşucular yardımıyla mahremiyet perdelerinin asıldığı ve hastaları veya çalışma alanını ayırmak için bölücülerin bulunduğu tavana bağlanır. Hastane kabini perde ray sistemi veya m-track kanalı, üzerinde kayma rayları yardımıyla perdenin açılıp kapatılabileceği belirli bir yola sahiptir. Perde ray sistemleri hastanelerde veya kliniklerde hasta veya acil servislerde kullanılabilir. Hastane perde ray sistemi tavana monte veya ayaklı olabilir.

Hastanelerde perdeler çok önemli bir rol oynamaktadır. Sadece estetik çekicilik için değil, sağlık ve mahremiyet içindir. Yangın geciktirme söz konusu olduğunda da kritik öneme sahiptir. Hastane perdeleri sayısız amaç için kullanılabilir. Bu nedenle, doğru perdelerin takılması önemlidir.

HASTANE YATAK AYIRICI PERDE
HASTANE YATAK AYIRICI PERDE

 

Sağlık kurumları genellikle kullanabilecekleri doğru hastane perdesini bulmakta zorlanırlar. Neyse ki, dikkate alabilecekleri bazı faktörler var. Göz önünde bulundurulabilecek liste aşağıdadır:

Kumaş türü; Herhangi bir hastane perdesinin en önemli unsuru kumaştır. Perde bir sağlık kuruluşunda kurulacağı için kumaşın dayanıklı olması esastır. Bu perdeler de düzenli olarak yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu nedenle kumaşın aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklı olması gerekir. Ayrıca alerjene dayanıklı olmalıdır. Malzeme polen, küf ve kir gibi alerjenlerin üremesini teşvik etmemelidir. Bu hastalar için büyük bir soruna neden olabilir.

Leke ve aleve karşı direnç; Hastane perdeleri leke ve aleve karşı dayanıklı olmalıdır. Yangına dayanıklı kumaş seçimi yangının yayılma riskinin azalması anlamına gelir. Aksi takdirde, potansiyel olarak hastanenin mülküne büyük zarar verebilir. Ayrıca perde lekeye karşı dayanıklı olmalıdır. Bazı lekeler virüs, bakteri ve mantar içerebilir. Bu, hastanın sağlığı üzerinde zararlı bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle leke tutmaz ve diğer türlü kolayca yıkanabilen bir kumaş seçin.

HASTANE YATAK AYIRICI PERDE

 

Antimikrobiyal özellikler; Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör de hastane perdesinin antimikrobiyal özelliklere sahip olması gerektiğidir. Doğası gereği antimikrobiyal olmayan bir malzeme seçerseniz, virüsler ve bakteriler için üreme alanı haline gelebilir. Bu, hastaların sağlığı için büyük bir tehdit olabilir. Bu nedenle perde, potansiyel bakteri, mantar ve virüsleri perdenin yüzeyine temas ettiği anda otomatik olarak ortadan kaldıracak antimikrobiyal özelliklere sahip olmalıdır.

Bakım ve temizlik kolaylığı Hastane, perdelerin çok sık kirlenme ihtimalinin yüksek olduğu bir alandır. Bu nedenle kolay yıkanabilen perdeleri tercih etmeniz önerilir. Perde yüzeyinin dezenfekte edilmesi çok kolay olmalıdır. İdeal olarak, sadece bezi silmek yeterli temizlik olmalıdır. Ayrıca makinede yıkanabilir perdelere yönelmelisiniz. Bu, düzgün bir şekilde temizlenebilmesini sağlayacaktır.