Piliseli Orijinal Enerji Tasarruflu Perde

Özellikle akşamlar yaklaşırken ve soğuk geceler üzerimize çökerken, yapmak isteyeceğiniz ilk şey evinizi sıcak ve samimi hale getirmek olacaktır. Evinizi sıcacık bir yuva yapmanıza yardımcı olmak için, bu sonbahar/kış bunu nasıl yapacağınıza dair bazı ipuçlarını derledik.

İster inanın ister inanmayın, evinizin her yerine aksesuar şeklinde 'daha sıcak' tonlu renk dokunuşları eklemek, anında derinlik katacak ve evinize rahat bir hava katarken nötr renkli duvarları tamamlayacaktır. Bakır, yanık turuncu, koyu kırmızılar, ten rengi ve hatta krem ​​gibi vurgulu renklerde minderler, şallar ve büyük mumlar, kupalar ve ev süs eşyaları ekleyerek, evinizdeki sıcaklığı hızla yükseltecek ve belki de içine kıvrılmak isteyeceksiniz.

Ailenizin ana alanlarına mum eklemek (ve onları yakmak) kelimenin tam anlamıyla biraz sıcaklık katmakla kalmayacak, aynı zamanda papatya, yasemin gibi sakinleştirici kokular ve baharatlı elma, kara yemiş ve tarçın gibi sonbahar/kış aromalarını seçerek evinizi anında hissedeceksiniz. ve kapıdan girer girmez daha sıcak bir koku alın.

Aydınlatma her şeydir…

Yılın bu zamanı, akşamları düşük seviyeli, loş ışık yapacak aydınlatmaları tercih etmek için tam zamanıdır. Daha sıcak bir ışıltıya sahip ampuller (parlak beyazın aksine) kullanmak da aracınıza daha yumuşak bir ambiyans eklemenize yardımcı olacaktır. Odalar. İpli ışıklar yatak odaları için harika bir seçenektir, özellikle başucunuzun üzerine asmak için küçük kancalar kullanmak, ortamı dinlenmek için daha sakin hale getirebilir.

Sonbahar mevsimine girerken, yavaş yavaş daha fazla katman giymeye başlıyoruz; bu kural sizin eviniz için de geçerli olmalı! Şu sıralarda, kanepenizin veya yatağınızın üzerine bir örtü örtmek odanıza biraz yumuşaklık katıyor; kareli ve balıksırtı gibi mevsimle ilişkilendirilen bir desende daha fazla derinlik katacak birkaç saçılma yastığı ekleyerek yavaş yavaş bunu geliştirebilirsiniz.

Kışın çilesini çekerken bir sepet dolusu farklı desenlerde battaniye ve şallara sahip olmak ana yaşam alanınıza sıcacık bir hava katacak; hatta merkezi ısıtmayı eskisi kadar sık ​​çalıştırmaktan da kaçınabilirsiniz!

Pencerelerinizi unutmayın…

Piliseli enerji tasarruflu perdelerin benzersiz petek yapısı, kışın çift camlı pencerelerden ısı kaybını %55'e kadar azaltırken, yaz aylarında ısı emilimini azaltır ve güneşin UV ışınlarının %99'a kadarını engeller.

Yağmurlu bir gün için sakla…

En sevdiğiniz kitabı alın ve haftalar boyunca topladığınız tüm bu fırlatma ve dağıtma minderlerini kullanarak kendinize ateşin yanında küçük bir divan oluşturun ve hazırken bir mum yakın! Bu, yanınızdaki ateşin rahatlatıcı ambiyansı ve pencere camlarınıza vuran atmosferik yağmur (isteğe bağlı atıştırmalıklar) ile hayal edebileceğiniz en kıskanılacak kucak çukurunu yaratacaktır.