Cam Balkon Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

Cam balkonuna perde yaptırmak isteyen kullanıcıların dikkat etmesi gereken önemli noktalardan biri de ısı ve ışık kaynaklarının kapatılmamasıdır. Cam balkonlarda fon perde kullanımı ışığı keseceğinden dolayı olumsuz görüntülere sebep olabilir. Bu nedenle fon perde yerine tül ve ince perdelerin tercih edilmesi faydalı olacaktır. Hafif bir yapıya sahip olan şık tül perdeler ile yaşam alanlarının daha modern bir görünüme sahip olması sağlanabilir. Kullanılacak perdelerin kalın kumaşlarla üretilmemesi önemli bir püf noktadır.

Evindeki cam balkonunda modern bir yaşam alanı oluşturmak isteyen kullanıcılara özellikle plise perdeler önerilebilir. Son dönemlerde en çok tercih edilen cam balkon perde modelleri arasında yer alan pilise perdeler, hem kullanışlı hem de şık olduğu için avantajlıdır. Farklı tip cam balkonlarda kullanılabilecek perdelerin ince kumaşlardan oluşmasına özen gösterilmelidir.

Pilise perde dışında klasik perde çeşitlerinden vazgeçemeyenler için, jaluzi ve stor perdelerde önerilerimiz arasında bulunmaktadır.